Wrzesień w świetlicy

Powitanie

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i powitaliśmy wszystkich uczestników zajęć świetlicowych. Ustaliliśmy zasady spędzania czasu w świetlicowym gronie. W zajęciach będą uczestniczyć uczniowie klas I, II, IV i V.

 

Bezpieczni na drodze

Zapoznaliśmy się z zasadami ruchu drogowego i przypomnieliśmy sobie reguły bezpiecznego poruszania się po mieście. Wykonaliśmy własne znaki drogowe, a potem zagraliśmy w planszową grę Ruch uliczny. Quiz, w którym wzięliśmy udział, utwierdził nas w przekonaniu, że już sporo wiemy na ten temat. Czekamy na spotkanie z panią policjantką, przed którą pochwalimy się naszą wiedzą…

 

Gry i zabawy

Świetlica to miejsce, w którym uczestniczymy w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli, odrabiamy lekcje, czytamy, ale najbardziej lubimy gry i zabawy dowolne. We wrześniu rysowaliśmy, konstruowaliśmy, graliśmy, bawiliśmy się.

 

Wielkie bańki

Jeśli pogoda na to pozwalała, spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu. Najwięcej frajdy dały nam wielkie bańki. Okazało się, że tworzenie kolorowych balonów wcale nie jest takie proste, ale kilkoro z nas okazało się prawdziwymi mistrzami.

godło

logo bip