Wycieczka do fabryki czekolady „Felicitas”

  W dniu 27.05.2019r. dzieci i młodzież z naszej szkoły wzięły udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Cottbus w Niemczech. Pierwszym punktem programu była Fabryka Czekolady „Felicitas” w Hornow. Na każdego czekała filiżanka gorącej i pysznej czekolady. Oglądając film w polskiej wersji mogliśmy zobaczyć, jakie małe i duże dzieła sztuki wykonują pracownicy fabryki oraz poznać historię zakładu. Następnie dzieci otrzymały roboczą tabliczkę czekolady, którą własnoręcznie ozdabiały drażetkami i białą czekoladą. Na zakończenie dzieci mogły zakupić w sklepiku pięknie zapakowane różne rodzaje czekolad jako suweniry.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie miasta Cottbus. Dzieci podziwiały gotycką Wieżę Menniczą z 1603 roku, Kościół św. Mikołaja z XV w., rynek z zabytkowymi kamienicami.

Ostatnim punktem wycieczki było zoo w Cottbus. W zoo żyje ok. 1000 zwierząt ze wszystkich zakątków świata. Ogród zoologiczny w Cottbus jest największy w Brandenburgii. Dzieci były zachwycone słoniami, wielbłądami, tygrysami i innymi zwierzętami i ptakami. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy wieczorem do Legnicy.

godło

logo bip