Wycieczka do fabryki bombek

Dzieci z klasy 1a , 1b, 2a i 3a wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek w Złotoryi.
Na początek dzieci wzięły udział w warsztatach zdobienia bombek. Każdy z nas mógł tworzyć fantazyjne wzory według własnego pomysłu. Na zakończenie warsztatów wszyscy dostali na pamiątkę ozdobione przez siebie bombki.
Dalszym punktem wycieczki było zwiedzanie fabryki. Tutaj mogliśmy zobaczyć jak wygląda  cały proces powstawania ozdób choinkowych.
Rozpoczęliśmy od sali , w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, a następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap w powstawaniu bombek to ich srebrzenie, tutaj bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. W „lakierni” podpatrywaliśmy jak kulki nabierają pięknych barw, a w dziale „dekoracja” przyjrzeliśmy się jak nanosi się na bombki dekoracyjne wzory, które nabierają wyjątkowego i unikalnego wyglądu.
Po wyjściu z fabryki udaliśmy się do sklepu, gdzie zobaczyliśmy bombki, które były wyprodukowane w fabryce i przygotowane do sprzedaży. Tam dzieci zrobiły sobie zakupy.
Do szkoły wróciliśmy zadowoleni i pełni wspaniałych wrażeń. Wycieczka była bardzo udana i wprowadziła nas w atmosferę Świąt.

godło

logo bip