20 stycznia 2020 roku uczniowie klas pierwszych naszego liceum uczestniczyli w interesujących zajęciach prowadzonych przez Panią mgr Emilię Nowakowską – koordynatorkę do spraw edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Legnicy. Lekcje z ZUS stanowią swoistą realizację podstawy programowej przedmiotu podstawy przedsiębiorczości, a w bieżącym roku szkolnym doskonale wpisują się w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, bowiem wśród wielu zadań jest również rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości uczniów.

ZUS przekazał szkole ciekawe materiały dla uczniów i dla nauczyciela oraz edukacyjne gry planszowe, dzięki którym licealiści poprzez zabawę mają szansę pogłębić swoją wiedzę chociażby w zakresie ubezpieczeń. Jest to kwestia bardzo istotna, ponieważ zagadnienia związane z ubezpieczeniami towarzyszą każdemu człowiekowi w rozmaitych sytuacjach na różnych etapach życia.

Warto dodać, że jako szkoła – dzięki nauczycielce podstaw przedsiębiorczości, Pani Profesor Beacie Dzierżyk – od wielu lat prowadzimy harmonijną współpracę z legnickim oddziałem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. W grudniu 2019 roku nasi uczniowie wzięli także udział w kolejnej edycji Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki etapu szkolnego, które zostaną opublikowane już w najbliższym tygodniu.

Tradycyjnie w przededniu Świąt Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie opłatkowe  nauczycieli i pracowników oświaty. W spotkaniu wziął udział ks. biskup Marek Mendyk.

godło

logo bip