19 marca przeżywamy w Kościele piękny i radosny dzień - Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Imieniny obchodzi nasz Dyrektor Ojciec Józef Szańca.

Z okazji Patronalnego Święta, jako wspólnota szkolna, życzymy Ojcu Solenizantowi, aby św. Józef, tak mocarny Patron, wypraszał Mu wiele Bożych łask na dalsze życie, a także Boże błogosławieństwo dla jego pracy dla dobra dzieci, młodzieży i nauczycieli.

Choć z wiadomych powodów nie będziemy świętowali Imienin wspólnie, to zapewniamy, że pamiętamy o Ojcu Dyrektorze w naszych modlitwach.

 

W piątek, 20 marca 2020 roku, o godzinie 12:00 Ksiądz Biskup Marek Mendyk odprawi Mszę świętą w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy w intencji tegorocznych maturzystów. Będzie to w tym czasie, w którym była ona zaplanowana na Jasnej Górze w ramach Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów.
Tego samego dnia o godzinie 20:30 będzie transmitowana modlitwa różańcowa za maturzystów.
Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców, Rodziny, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Przyjaciół i Bliskich do wspólnej modlitwy.

Transmisje będą dostępne na Faceboooku na stronie Gościa Legnickiego lub Diecezji Legnickiej:
 

– facebook.com/gosc.legnicki

– facebook.com/diecezjalegnicka

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym wyjątkowym czasie!

Ogromny apel do wszystkich uczniów.

 

To nie są ferie. To jest czas kwarantanny. 

 

Ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirysa. 

 

Ograniczcie  kontakty z innymi ludźmi, także z przyjaciółmi i dalszymi krewnymi, do niezbędnego minimum.

Życie towarzyskie przenieście do internetu, a lekarstwem na nudę niech będzie przede wzystkim nauka a także książka, hobby i prace domowe.

Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/zawieszenie-zajec-w-szkolach

Z radością informujemy, że Marceli Durasiewicz, uczeń klasy II "cL", zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Liturgicznej. Eliminacje odbyły się w sobotę, 7 marca 2020 roku w Krakowie. We wspomnianym finale wzięli udział jeszcze dwaj nasi uczniowie: Łukasz Cieślik (kl. II "cL") oraz Konrad Molęda (kl. II "aL").
Gratulujemy Marcelemu zdobycia pierwszego miejsca, a Łukaszowi i Konradowi dziękujemy za udział w Olimpiadzie. Jednocześnie zachęcamy innych do przystąpienia do konkursu w przyszłym roku szkolnym.
Opiekunem uczniów był nasz katecheta - Ojciec Piotr Marszałkiewicz OFMConv., któremu również gratulujemy sukcesu. W wyjeździe młodzieży towarzyszył o. Piotr Chmielowski OFMConv.

 

godło

logo bip